Intymna twórczość

Komentarze 28-12-2014 17:11

Jeśli pracujesz z ludźmi, a w szczególności kierujesz zespołem pracującym twórczo, kreującym nowe rozwiązania, to twoja relacja jest bardzo intymna. Czy tego chcesz czy nie.

Przypomnij sobie sytuację, kiedy wręczałeś komuś prezent. Na pewno znasz to uczucie, kiedy ktoś otwiera pudełko i zaraz wszystko się okaże. Jeśli osoba się cieszy, to i ty się cieszysz. Jeśli daje ci do zrozumienia, że prezent jest nietrafiony, pewnie stracisz motywację na następny raz. Jeśli prezent faktycznie jest nietrafiony, ale osoba pokazuje ci swoją wdzięczność i docenia gest, prawdopodobnie twoja motywacja na następny raz wzrośnie.

Dzieje się tak dlatego, że stworzenie prezentu to coś bardzo osobistego. Wręczając prezent, wręczamy kawałek siebie. Za materialną rzeczą kryje się mnóstwo emocji.

Dokładnie tak jest z pomysłami, które przychodzą nam do głowy. Kochamy, kiedy są dobrze przyjmowane. Jest nam przykro, gdy jest odwrotnie.

Nawet jeśli ktoś przyjdzie do ciebie z kiepskim pomysłem, pamiętaj o intymności tego spotkania. Nie pozwól, żeby stracił motywację.

Porozmawiajmy o kreatywności